„Málokde najdete v práci takovou koncentraci nadšenců jako v Aeru.“Pavel Trybenekrletecký konstruktér

Pavel je relativně čerstvou posilou konstrukčního týmu Aera. Do společnosti se poprvé dostal v roce 2014 jako stážista, letos po státnicích na ČVUT nastoupil do Aera na plný úvazek. Na Aeru ho baví především možnost propojit práci s koníčkem. Naše firma ho také podporuje v účasti na mistrovství světa v plachtění.

rozhovor-trybenekr-big.jpg

Jaká byla Vaše cesta do Aera?

Moje cesta začala v roce 2013, kdy jsem na podzim napsal personálnímu oddělení dotaz ohledně možnosti stáže. Od února 2014 jsem nastoupil jako stážista a tím jsem zůstal až do konce loňského roku. Letos po státnicích jsem podepsal smlouvu na plný úvazek. Působím na pozici konstruktéra ve skupině mechanismy a podvozky a zabývám se systémem řízení na letounu L-39NG.

Co obnáší stáž v oddělení konstrukce?

Seznámil jsem se s chodem celé společnosti, poznal jsem, co a jak funguje. Měl jsem příležitost zkusit si, jak vypadá práce na programu KC-390 pro Embraer.

Na které vysoké škole jste studoval?

Když jsem žádal o stáž, studoval jsem první ročník magisterského studia na Ústavu letadlové techniky ČVUT.

Co Vás na práci baví?

Obecně se mi ve firmě líbí to, že je tady spousta lidí, co mají rádi letadla. Málokde by se dala nalézt taková koncentrace nadšenců. Další věcí je, že zde můžu pracovat v mladém kolektivu. Mám štěstí, že můžu propojit svůj koníček s prací, Aero mne dokonce loni finančně podpořilo v účasti na mistrovství světa v plachtění.