„V Aeru vás čeká zajímavá a specifická práce, která se v ČR nikde jinde nedělá.“Ivo Lorencvedoucí výroby přípravků a vývojové dílny

Ivo nastoupil do Aera hned po střední škole jako technolog a vypracoval se až na pozici vedoucího vývoje a výroby přípravků pro výrobu dílů. Na práci v Aeru si cení především rozmanitosti práce i různorodosti týmu.

rozhovor-lorenc-big.jpg

Jak vypadala Vaše cesta do Aera?

Do Aera jsem přišel hned po škole, dělal jsem střední školu v Kralupech nad Vltavou a následně doplňující studium na strojní průmyslové škole v Neratovicích. V Aeru jsem od roku 1998, takže už vlastně osmnáct let.

Na jakou pozici jste nastupoval a kde působíte nyní?

Nastupoval jsem jako technolog do oddělení technologie přípravků. Později jsem začal toto středisko vést a dnes zastávám pozici vedoucího vývoje a výroby přípravků pro výrobu dílů. Napsal bych to asi takto: Po několika letech se mi naskytla příležitost ucházet se o uvolněné místo vedoucího přípravků, na které bylo vypsané výběrové řízení. Dnes již několikátým rokem vedu jak výrobu přípravků, tak vývojovou dílnu. Mám pod sebou zhruba 60 lidí.

Co Vám práce u nás přináší?

Měl jsem možnost se učit od lidí, kteří pracovali v Aeru ještě v době, kdy se tu vyrábělo 250 letadel za rok. Když jsem se pak dostal na vedoucí pozici, získal jsem nové zkušenosti s vedením lidí. Náš tým je hodně různorodý, na jednu stranu v něm jsou hodně zkušení lidé, na tu druhou je v něm ale také spousta mladých lidí, kteří mají třeba krátce po škole, jako kdysi já. Chtěl bych, aby se mi podařilo jim co nejvíce zkušeností předat.

Na co by se měli zájemci o práci v Aeru připravit?

Na hodně zajímavou práci, která je pro leteckou výrobu specifická a nikde jinde se nedělá. A také na velmi zajímavý kolektiv lidí.