„Práce v Aeru mi přinesla hlavně spoustu zkušeností a možnost poznat zajímavé lidi.“Michal Kroftaředitel výrobních programů

Michal se z MRP analytika vypracoval až na ředitele programů Aerostructures. Má na starosti programy, ve kterých Aero Vodochody vyrábí komponenty pro přední světové letecké výroby. Na práci pro Aero ho baví zejména rozmanitost a to, že mu nehrozí pád do každodennosti.

rozhovor-krofta-big.jpg

Co Vás přivedlo do Aera?

Vystudoval jsem Fakultu managementu a ekonomie na ČZÚ. Jeden kamarád byl tehdy v Aeru na brigádě a lákal mě, abych se taky přihlásil. Řekl jsem si, že by to mohla být dobrá zkušenost po škole, tak jsem to zkusil. A už jsem tu zůstal, na konci roku 2015 tomu bylo patnáct let.

Jak vypadala Vaše kariérní cesta?

Přišel jsem do oddělení plánování jako MRP analytik. Po čase jsem se stal vedoucím útvaru plánování a řízení výroby, později vedoucím útvaru plánování, řízení výroby, financí a controllingu, obojí v rámci kooperačních programů. Někdy kolem roku 2006 jsem se pak stal programovým manažerem výroby vrtulníků Sikorsky S-76. Nyní jsem ředitelem programů Aerostructures, tedy programů, na kterých spolupracujeme s největšími světovými leteckými výrobci. A stále řídím i program S-76.

Co Vám práce v Aeru přináší?

Hlavně spoustu zkušeností. Začal jsem v Aeru vlastně od píky a postupně jsem se vypracoval. Prošel jsem řadou útvarů a díky tomu poznal spoustu lidí, od těch s mnohaletými zkušenostmi až po ty, kteří přišli rovnou ze školy a postupně rostli. Co mě na Aeru baví, je ta velká rozmanitost práce. Musel jsem si rychle osvojit schopnost přizpůsobit se změnám, které přicházejí, když se mění projekty, lidé nebo když dostanete na starost nové věci. Díky tomu se mi nemůže stát, že bych v práci upadl do nějaké šedi každodennosti.